A Luxajtó Kft. fa ajtói egyedileg készülnek:
Minden darab egy személyes történet, amit az otthona hangulata ihlet.
A klasszikus formáktól a letisztult modern stílusig mindent a megrendelő igényeire szabunk,
figyelve az apró részletekre, amelyek igazán otthonossá teszik a teret.
Ha több darabot rendel, az ország bármely pontjára kiszállítjuk,
mert számunkra a fa nyílászáró nem termék, hanem meghívás a harmóniába.
Kézzel készített pontosság.
Minden ajtónk és ablakunk helyszíni felmérés után születik,
az Ön otthonának arányaihoz igazítva, egyedi méretben és kivitelben.
A fa természetes szépségét ötvözzük a modern technológia megbízhatóságával,
így az eredmény nemcsak szép, hanem hosszú távon is tartós és energiatakarékos.
Régi értékek, új formában.
Az új nyílászáró megjelenhet a régi ház stílusában,
vagy épp ellenkezőleg: új karaktert adhat otthonának.
Bármely színt vagy felületet választhat,
akár gyári Milesi kezeléssel, akár natúr kivitelben, ha Ön szeretné befejezni a festést.
A fa beltéri ajtó nincs kitéve a különböző időjárási viszontagságoknak, és nem kell különösebb védelmi funkciót sem ellátnia. A beltéri ajtók gyakorlatilag egyetlen feladata a lakás vagy iroda szobáinak, helyiségeinek egymástól való elválasztása. Ebből következik, hogy a beltéri ajtó kiválasztásánál általában a fő hangsúly a megjelenésre, a kialakításra helyeződik. A beltéri ajtók alapanyaga általában 40-42 mm vastag szárított luc, vagy borovi fenyő, betétes vagy kazettás fészekcsapozott ajtólapokat készítenek ezekből, palló vagy gerébtokkal. Ezen típusok lehetnek teli fa illetve üvegezett kialakításúak. A lucfenyőből készült beltéri ajtók árfekvése igen kedvező,de tudni kell ,hogy az ilyen natúr ajtólapok vetemedésre hajlamosak. Igazán szép, és jó minőségű beltéri ajtókat rétegragasztott borovi fenyő frízekből készítünk, ahol a betétek, kazetták is rétegragasztott, gőcs mentes borovi fenyőből készülnek. Az ilyen beltéri ajtókat is lehet teli vagy üvegezett kialakításban rendelni. Amennyiben panellakás vagy családi ház felújítása, vagy építése előtt ál érdemes egy szakmai felmérést kérni. Az Ön által kívánt beltéri ajtó a falnyílás méretéhez és a falvastagsághoz igazodva kerül legyártásra.
Beltéri ajtóknál 3-4 fő tokszerkezetet különböztetünk meg, melyek alkalmazását a beépítés helyszíne határozza meg.
Gerébtok
Legegyszerűbb tokszerkezet az un. gerébtok, mely egy maximum 7-8 cm vastag tok egy falccal, esetleg tok gumiszigeteléssel.
Beépíthetőek leggyakrabban falközépre, kétoldali takarólécezéssel. Ebben az esetben a faszerkezet leggyakrabban falsíkon belülre kerül.
Pallótok
Pallótok esetén minimum8 cm széles tokokról beszélünk, melynél egy 35-45 mm vastag pallóra szögezett borítóléc adja a kétoldali falcot. Széles pallótokoknál régebben elterjedt volt, hogy a pallótok mindkét oldalára helyeztek ajtólapokat a jobb hőszigetelés miatt. Természetesen ilyenkor kültéri ajtóként használták őket.
Szerencsés esetben a pallótok és a fal vastagsága megegyezik, a beépítés után felhelyezett takarólécek eltakarják a szerelési hézagot.
A gerébtokos illetve pallótokos szerkezeteket leggyakrabban, az előre, raktárra legyártott ajtóknál alkalmazzák.
Utólag szerelhetőtok
Legkönnyebben kezelhető, szerelhető tokok az un, utólag szerelhetőtokok, állítható tokok. Az ajtó tokmagját alkotó pallóra az egyik oldalon fixen rögzítve van a borítás, mely a falcot képzi. Ezen az oldalon van az ajtólap felpántolva. A másik oldalon egy nút van a tokmagban kiképezve, melyben egy L alakú boritást lehet elhelyezni. A nút mélységétől illetve a borítás méretétől függően bizonyos tartományon belül a tok vastagsága változtatható. Nagyon jól követi az esetleges falhibákat, és ami nagyon fontos, hogy nem kell külön szegőlécezni, hiszen a két borítás tökéletesen eltakarja a szerelési hézagot. Maga a borítás szélessége fa esetében tetszőlegesen változtatható, rátakarhat a falra 1 cm-t is, de akár 10-12 cm -t is.
Ácsolt tok
Az ácsolt tok egy helyszínen készített, tömör fából készült ajtótok, amelyet nem gyárilag szerelünk össze, hanem asztalos kollégáink építenek be a falnyílásba, jellemzően még a burkolás előtt vagy közben. Klasszikusan a régi polgári lakásokban, parasztházakban, rönkházaknál, illetve egyedi igényeknél használjuk. Jellemzően a tok különálló fa elemekből (szárfa + szemöldökfa) készül. Utána a tokot a falnyílásba rögzítjük (téglához, vályoghoz, rönkhöz igazítva), ezután jöhet a rádolgozás a tokra, burkolat, vakolat és vegül maga az ajtó lap is felszerelésre kerül.

Fa beltéri ajtók méretezése:
- gerébtokoknál ill. pallótokoknál mindig a tok külméretéről beszélünk
- utólag szerelhető tokoknál pedig a tokmag külméretéről
Ideális esetben a kialakított falnyílás és a tok széle között 1-1,5 cm hézag marad, mely könnyen rögzítőhabozható, majd szegőlécezhető.
Tok gumiszigetelés: amennyiben a fa beltéri ajtó tokjában plusz gumiszigetelés is el van helyezve, akkor záródáskor finomabban csukódik, légmentesen zár. Keményfaküszöbnél szintél alkalmazható gumiszigetelés.
Gyakori ajtóméretek:
90 x 210 félig üvegezhető
90 x 210 tele
100 x 210 tele
100 x 210 félig üvegezhető
140 x 210 tele
140 x 210 félig üvegezhető
Ajtó variációk:
duplafalcos bejárati ajtó
üveges bejárati ajtó
8 kazettás tömör bejárati ajtó
parasztajtó
belvárosi társasház bejárati ajtó
kültéri bejárati ajtó
felülvilágítós bejárati ajtó
fa bejárati ajtó fix ablakkal
fa bejárati ajtó régi tokba építve
kültéri bejárati ajtó
egyedi bejárati ajtó
kétszárnyú bejárati ajtó
felületkezelt bejárati ajtó
bejárati ajtó euró falc
nyitható ablakos bejárati ajtó
borovi bejárati ajtó
belvárosi bejárati ajtó
bejárati ajtók fából
Beltéri ajtó általános műszaki leírás:
| Kategória | Műszaki adatok |
|---|
| Szerkezeti vastagság | 40 mm (alap) • 42 mm |
| Faanyag | Rétegragasztott, hossztoldott borovifenyő (vetemedésmentes) |
| Ütközési felületek | Soros gumiszigetelés |
| Légzárás / Huzatmentesség | Gumiszigeteléssel fokozható |
| Bejárati ajtó zárak | Elzett 90 mm két zárnyelves |
| Pántok | 3D állítható, nagy teherbírású pántok |
| Üvegezés | 4 mm sík üveg, vagy katedrál esetleg savmart üveg |
| Felületkezelési opciók | Natúr • Gyári felületkezelés (RAL / lazúr színek) |
| Gyári felületkezelés | 44 mm vastag hőszigetelt üveg |
| Felületkezelési opciók | Airmix rendszer • 120–150 bar • vastag, homogén, bőrszerű bevonat |
| Használt festékek | Milesi professzionális kültéri & beltéri rendszerek |
| Elérhető színek | Teljes RAL skála • Lazúrok |
Ritkábban, legfőképp fehér felületkezelés esetén használatos a lucfenyő mint alapanyag.
A képeken látott termékek egyedi megrendelés alapján, egyedi méretben és felületkezeléssel készültek.
Több típusú beltéri ajtó közül választhatunk:
Lehet tolóajtó, mely kifuthat a falsíkra, vagy a falba, ebben az esetben azonban gipszkartonból, vagy favázból kell úgy kialakítani a falat, hogy az ajtólap elférjen benne.
Lehet harmonikaajtó, de nem a műanyag harmonika ajtókra jellemző vékony lamellákkal és keskeny elemekkel. Az ajtólap 2-3-4 felé osztható, valamint egy vagy két oldalra nyitható is lehet.
Minden beltéri ajtót méretre gyártunk, ezzel megspóroljuk Önnek a bontás, és falazás fáradalmait.
Akár egy pallótok vastagságával is igazodhatunk a falhoz, de egy utólag szerelhető tok is jó megoldás lehet.
A beépítési utáni helyreállítás minimális és mi ezt is elvégezzük, hogy megkíméljük Önt a plusz munkától.
Várjuk megkeresését: